Bilimsel Program


08:30 - 09:20 Kayıt
09:20 - 09:30 Açılış
09:30 - 10:30 Oturum: Nöroonkolojik Uygulamalarda Ulusal Sorunlar
Branşlara Göre Oturum Başkanları: Büge ÖZ, Feyyaz BALTACIOĞLU,  Nezih OKTAR, Nil Molinas MANDEL, Yavuz ANACAK
Radyoloji Cem ÇALLI
Patoloji Elif İNANÇ GÜRER
Nöroşirürji Ali KAFADAR
Radyasyon Onkolojisi Ufuk ABACIOĞLU
Tıbbi Onkoloji Serdar TURHAL
10:30 - 11:00   Kahve Molası
11:00 - 12:30 Nöroonkolojide Güncellemeler
Oturum Başkanları: Cengiz ÇOKLUK, Mert BAŞARAN
Nöroradyolojide Gelişmeler ve “Radiomics“ Utku ŞENOL
Beyaz Cevher Anatomisi ve Glial Tümör Cerrahisi Necmettin TANRIÖVER
Radyoterapinin Yeni Ajanlar ile Birlikte Kullanımı Hale Başak ÇAĞLAR
Nöroonkolojide Sistemik Tedavide Gelişmeler Fulden YUMUK
Nöroonkolojide Antiepilektik Kullanımında Gelişmeler Barış BAKLAN
12:30 - 14:00   Öğle Yemeği
14:00 - 14:30 Konferans : Beyin Tümörü Patoloji Raporlarında Standardizasyon
Oturum Başkanı : Reyhan EĞİLMEZ
Konuşmacı: Tarık TİHAN
14:30 - 15:30 Merkezi Sinir Sistemi Tümörlerinde Genetik Haritalama ve Kişiye Özel Tedavi Kavramı
Oturum Başkanları : Ali ARICAN, Cengiz YAKICIER
Konuşmacılar:
14:30 - 14:50 Fatih ÖLMEZ – Medipol Ünv. Hastanesi
14:50 - 15:10 Hilmi EGE – Acıbadem Ünv
15:10 - 15:30 Klaus SCHUSTER – Medizine Universitat Wien
15:30 - 16:00   Kahve Molası
16:00 - 16:30

Uydu Sempozyumu – Brainlab & Promedis
Tedavi Cevabının Değerlendirilmesi ve Re-irradyasyon Kararı
Oturum Başkanı : Meriç ŞENGÖZ
Konuşmacı : Selçuk PEKER

16:30 - 17:00

KHDAK Tedavisinde 2.Basamakta Değişen Pratik, İmmuno-Onkoloji: Nivolumab
Oturum Başkanı : Gökhan DEMİR
Konuşmacı : Meral GÜNALDI

17:00 - 18:30 Glioblastomada Güncelleme Paneli
Branşlara Göre Oturum Başkanları : Alper SEVİNÇ, Aydın İŞİSAĞ, Faruk ZORLU, Tuncer SÜZER, Sibel BAYRAMOĞLU
Radyoloji Nail BULAKBAŞI
Patoloji Aylin OKÇU HEPER
Nöroşirürji Deniz BELEN
Radyasyon Onkolojisi Banu ATALAR
Tıbbi Onkoloji Meltem EKENEL
09:00 - 10:30 Beyin Metastazlarına Klinik Yaklaşım
Branşlara Göre Oturum Başkanları: Fadime AKMAN, İbrahim ZİYAL, Mahmut GÜMÜŞ, Yonca ANIK
Radyoloji Özlem ALKAN
Nöroşirürji Gökmen KAHİLOĞULLARI
Radyasyon Onkolojisi Esengül KOÇAK UZEL
Tıbbi Onkoloji Bülent KARABULUT
10:30 – 11:00

Beyin Tümörlerinde İntraoperatif Görüntüleme Yöntemleri
Oturum Başkanı : Murat VELİOĞLU 
RadyolojiYusuf ÖNER
Nöroşirürji : Talat KIRIŞ

11:00 - 11:15   Kahve Molası
11:15 - 12:45 Seçilmiş Sözel Bildiriler Oturumu
Oturum Başkanları: Yıldız GÜNEY, Sevil BAVBEK
12:45 - 13:00   Öğle Yemeği
13:00 - 14:30 İnteraktif Vaka Toplantıları
Branşlara Göre Oturum Başkanları: Ayça ERSEN DANYELİ, Fuldem DÖNMEZ, Kaan OYSUL, Kasım Zafer YÜKSEL
Radyoloji Ercan KARAASLAN
Patoloji Önder ÖNGÜRÜ
Nöroşirürji Melike MUT
Radyasyon Onkolojisi Serra KAMER
Tıbbi Onkoloji Taner KORKMAZ
14:30 - 15:00 Akılcı İlaç Kullanımı
Konuşmacı : Aslıhan Güven MERT
15:00 Kapanış Oturumu